FAQ

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania.

Co to jest kasoterminal iPOS?

Kasy iPOS (lub inaczej kasy zintegrowane, ang. Integrated Point Of Sale) to kompaktowe, zintegrowane urządzenia łączące w sobie cechy kasy rejestrującej oraz urządzenia płatniczego. Rozwiązania te często rozszerzone są o funkcjonalność serwisu internetowego zapewniającego szeroki dostęp do raportów, zarządzenie bazą towarową, siecią urządzeń, itd. Na rynkach niefiskalnych przedstawicielami tego typu rozwiązań są m.in.: Square, Clover, Poynt. Bariera wymogów fiskalnych sprawia, że ich użycie na rynku polskim jest niemożliwe lub wymaga zakupu dodatkowej drukarki fiskalnej. Pierwszym tego typu rozwiązaniem spełniającym polskie wymagania fiskalne jest rozwiązanie iPOS duet.

Czym się różni rozwiązanie iPOS od systemu kasowego?

Rozwiązanie iPOS to właśnie system kasowy, na który składa się urządzenie fiskalne, terminal płatniczy, system sprzedażowy oraz portal iPOS web do zdalnego zarządzania. To co nas wyróżnia to cena – system kasowy to wydatek od 6 do nawet 15 tys. PLN, podczas gdy nasze rozwiązanie jest dostępne w cenie zwykłej kasy fiskalnej.

Czym się różni iPOS duet od drukarki fiskalnej?

iPOS duet to specjalnie zaprojektowane urządzenie posiadające funkcje drukarki fiskalnej, zapewniające komunikację, obsługujące urządzenia sklepowe i znacznie więcej – dodatkowo otrzymujesz terminal płatniczy, system sprzedażowy oraz portal iPOS web do zdalnego zarządzania, a więc kompleksowy fiskalny system kasowy. A całość w cenie zwykłej kasy fiskalnej.

Dlaczego w iPOS duet terminal jest połączony z drukarką a nie z kasą fiskalną?

Ponieważ wykorzystanie drukarki fiskalnej daje dużo większą elastyczność niż kasy fiskalnej. Aplikacja sprzedażowa zapisana w kasie fiskalnej nie może ulec jakiejkolwiek zmianie, zob.: Czym się różni iPOS duet od kasy fiskalnej?

Czy kupując iPOS duet naprawdę nie potrzebuję żadnego innego urządzenia fiskalnego?

Faktycznie trudno w to uwierzyć, ale iPOS duet to komplety fiskalny system kasowy, w którego skład wchodzi zarówno urządzenie fiskalne jak i terminal płatniczy.

Dlaczego fiskalny system kasowy iPOS jest taki tani w porównaniu z innymi systemami kasowymi?

Na system kasowy składa się wiele elementów:

  • drukarka fiskalna (od. 2 tys. PLN),
  • komputer z ekranem i klawiaturą (od 3 tys. PLN),
  • oprogramowanie sprzedażowe (od 1 tys. PLN),
  • terminal płatniczy (od 50 PLN miesięcznie).

iPOS duet to sprytne połączenie dedykowanego urządzenia fiskalnego oraz terminala płatniczego, który pełni jednocześnie rolę komputera. Dzięki temu zabiegowi nie mnożymy niepotrzebnie urządzeń, co sprawia, że całość jest znacznie tańsza, a terminal płatniczy jest w komplecie.

Czy kasoterminal posiada kopię elektroniczną?

Tak, iPOS duet wyposażyliśmy najlepszą kopię elektroniczną dostępną na rynku.

Czy kupując iPOS duet muszę obsługiwać płatności kartami?

Nie musisz, ale to trochę jak kupowanie kserokopiarki jedynie do skanowania, a mając już na wyposażeniu terminal płatniczy, masz zawsze w zasięgu ręki płatności kartami w najlepszej cenie na rynku. Jeśli natomiast korzystasz już z płatności kartami u innego dostawcy, koniecznie przejdź do nas już dziś a płatności kartowe uruchomisz gdy tylko będziesz mógł zakończyć dotychczasową dzierżawę – ułatwisz sobie pracę (nie ma potrzeby przepisywania kwoty do zapłaty na terminalu), pozbędziesz się niepotrzebnych urządzeń i zaoszczędzisz na dzierżawie!

Jeśli zdecyduję się na płatności kartowe, czy muszę podpisać umowę i jak to zrobić?

Tak, usługa płatności kartami wymaga zawarcia umowy z dostawcą – wraz z zakupionym urządzeniem wysyłamy umowę w wersji papierowej, którą należy podpisać i odesłać w załączonej kopercie.

Czy iPOS duet trzeba zafiskalizować?

Tak, to urządzenie fiskalne i zgodnie z obowiązującymi przepisami wymaga wizyty uprawnionego serwisana w celu zafiskalizowania. Uprościliśmy ten proces dla Ciebie – na etapie zakupu urządzenia wskazujesz dogodną datę wizyty serwisanta, który zainstaluje urządzenia, przeszkoli z ich użycia, zafiskalizuje kasoterminale i zadba o formalności w Urzędzie Skarbowym.

Czy muszę ponosić jakiekolwiek opłaty miesięczne z tytułu korzystania z iPOS duet albo iPOS web?

Nie musisz – masz do wyboru kilka taryf w zależności od swoich potrzeb, ale zawsze możesz skorzystać z taryfy Free, która jest całkowicie darmowa, beż żadnych ukrytych opłat.

Czy korzystając z płatnych taryf naprawdę mogę z nich zrezygnować w każdej chwili?

Korzystając z naszych usług nie zawierasz z nami żadnej długterminowej umowy. Wykupiona taryfa obowiązuje przez miesiąc i od Ciebie zależy, czy zechcesz ją kontynuować, czy zmienić na inną.

Kiedy przyjedzie do mnie serwisant po zakupie kasoterminala?

Ty decydujesz podczas zakupu urządzenia o terminie wizyty – w umówionym dniu uprawniony serwisant zainstaluje urządzenia, przeszkoli z ich użycia, zafiskalizuje kasoterminale i zadba o formalności w Urzędzie Skarbowym.

W jaki sposób mam wprowadzać bazę produktów?

Zaloguj się do iPOS web, przejdź do menu produkty/asortyment i wprowadź lub zaimportuj swoje produkty – wprowadzona baza automatycznie zsynchronizuje się ze wszystkimi kasoterminalamia iPOS duet, które posiadasz w swojej sieci.

Ilu mogę zdefiniować pracowników i jakich (kasjerzy, kierownicy)?

Nie ma ograniczneń w liczbie personelu, a każdemu pracownikowi można przypisać jedną spośród dostępnych ról:
• właściciel
• kierownik
• sprzedawca
• kasjer
• księgowy

Czy mogę jakoś sprawdzić historię sprzedaży (paragony)?

Historia sprzedaży każdego z Twoich kasoterminali dostępna jest w serwisie iPOS web. Dodatkowo ostatnie transakcje możesz sprawdzić także na samym kasoterminalu.

Co mam zrobić w przypadku awarii urządzenia? Kto serwisuje kasoterminal?

W takiej sytuacji zadzwoń do naszego Centrum pomocy iPOS. Zweryfikujemy awarię i w razie potrzeby zlecimy wizytę uprawnionego serwisanta, który na miejscu dokona naprawy. Tylko w przypadku awarii związanych z pamięcią fiskalną sprzęt zostanie odesłany do serwisu producenta – tak samo jak ma to miejsce w przypadku każdego innego urządzenia fiskalnego.

Czy mogę tworzyć działy, grupy towarowe?

Tak, iPOS web zapewnia zdefiniowanie własnych kategorii i przypisania ich do asotrymentu.

Co mam zrobić jeśli z czasem będę mieć więcej towarów niż 4 000 PLU?

Nie martw się – nie musisz kupować nowego urządzenia, jak ma to miejsce w przypadku kas fiskalnych. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią taryfę i możesz bez żadnego kłopotu powiększyć swoją bazę asortymentu nawet do 20 000 PLU!

Na czym polega automatyczne ważenie towarów?

Jeśli położysz towar na wadze podłączonej do kasoterminala, to odczyt z wagi zostanie automatycznie przekazany do aplikacji i przeliczony zgodnie z ceną dla wybranego towaru. Funkcja wymaga podłączenia wagi, która wspiera popularny protokół angel.

Skąd iPOS web wie, czy klienci do mnie powracają?

To proste – sprawdzamy podczas każdorazowego użycia karty płatniczej, czy ta karta przypadkiem nie była już używana w Twoich sklepach. Jeśli była, to znaczy, że klient powrócił. Oczywiście realizujemy to w sposób bezpieczny i zgodny z wymaganiami standardu bezpieczeństwa PCI DSS.

Czy można wygodnie wprowadzać asotryment na kasoterminalu?

Naszym zdaniem nie można (tak jak na kasie fiskalnej) i dlatego zapewniliśmy obsługę m.in. asortymentu jak przystało na XXI wiek – w wygodny sposób na komputerze lub tablecie za pomocą naszego portalu iPOS web, do którego masz zawsze dostęp. Tak wprowadzone dane automatycznie przeniosą się do Twoich kasotermiali iPOS duet.