Kasa fiskalna w leasing
W dużym uproszczeniu leasing (leasing operacyjny) to przekazanie prawa do użytkowania jakiejś rzeczy na określony czas w zamian za miesięczne opłaty. Obecnie obowiązujące przepisy umożliwiają użytkowanie kasy na podstawie umowy leasingu. Zanim jednak zdecydujesz się na tę formę finansowania pamiętaj, że:
-
W leasing możesz wziąć tylko kasę rejestrującą spełniającą wymogi tzw. kas online.
-
Faktura za urządzenie fiskalne jest wystawiana na dane firmy leasingującej. Oznacza to, że tradycyjny leasing operacyjny pozbawia Cię możliwości skorzystania ulgi z urzędu skarbowego na zakup kasy online. Zwrot 700 zł przyznawany jest bowiem na podstawie dowodu zakupu , czyli faktury VAT wystawionej na Twoje dane firmowe.
-
Biorąc kasę w leasing nabywasz jedynie prawo do korzystania z niej, czyli formalnie nie jesteś jej właścicielem. Po okresie leasingowania urządzenie możesz wykupić i przejdzie ono na Twoją własność.
-
W przypadku użytkowania kasy w ramach leasingu, przepisy nakładają na Ciebie także obowiązek przeprowadzania przeglądu okresowego co 12 miesięcy. Przy tradycyjnym zakupie przegląd przeprowadza się co dwa lata. Leasing powoduje więc, że koszty utrzymania urządzenia rosną.
Podsumowując - tradycyjny leasing z pewnością nie będzie najlepszym wyjściem dla firm, które kwalifikują się na ulgę z tytułu zakupu kasy online.
Nie trać 700 zł zwrotu z US. Wybierz pożyczkę leasingową na kasę fiskalną
Nieco inną formą finansowania jest pożyczka leasingowa (leasing finansowy), której bliżej jest do kredytu niż do leasingu operacyjnego.
W dużym uproszczeniu firma leasingowa po prostu udziela pożyczki na konkretny cel - zakup urządzenia fiskalnego. Zamówienie za sprzęt jest opłacane w Twoim imieniu na podstawie faktury wystawionej na dane Twojej firmy. W ten sposób od razu stajesz się właścicielem zakupionego sprzętu i spłacasz tylko niewielką pożyczkę.
Dzięki temu, że FV wystawiana jest na dane kupującego, pożyczka leasingowa będzie najkorzystniejszą opcją dla wszystkich tych, którzy “łapią się” na zwrot z US. To także dobre rozwiązanie dla firm, które nie mogą skorzystać z tej ulgi, ale wolą rozłożyć koszty w czasie.
Co z formalnościami?
Urządzenie fiskalne, choć z reguły obowiązkowe, nie jest traktowane jako wydatek pierwszej potrzeby podczas urządzania sklepu czy lokalu usługowego. O kasie rejestrującej myślisz na końcu, kiedy tylko dni dzielą od otwarcia, a środki na rozkręcenie firmy już mocno stopniały. Martwisz się czy zdążysz? Bez obaw, nowocześni dostawcy urządzeń fiskalnych we współpracy z firmami leasingowymi dbają o to, by formalności ograniczyć do minimum. Decyzję o przyznaniu pożyczki leasingowej można otrzymać już w 15 min. Ponadto cały proces od wyboru sprzętu, przez wyliczenie rat aż po akceptację umowy przebiega online i jest bardzo intuicyjny. Jeśli więc planujesz kupić urządzenie przez internet możesz załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu.
Gdzie wziąć kasę fiskalną na raty?
Przede wszystkim należy kierować się użytecznością sprzętu. Nie warto wybierać pierwszej z brzegu kasy fiskalnej tylko dlatego, że jest na raty. Urządzenie fiskalne zostaje z nami na lata i liczą się przede wszystkim jego funkcje, które pomogą w prowadzeniu biznesu. Dzięki niskim opłatom miesięcznym możesz zdecydować się na produkt z wyższej półki, co na pewno zwróci się w czasie użytkowania.
Nie zapominaj także, że do kasy fiskalnej trzeba osobno wydzierżawić terminal, więc pod uwagę należy wziąć kolejne koszty. Innowacyjne rozwiązania jak np. kasoterminale łączą w sobie funkcję urządzenia fiskalnego i terminala płatniczego bez dzierżawy. Wybierając kasoterminal online na raty otrzymasz sprzęt, który pod względem funkcjonalnym bije na głowę zwykłą kasę, przyjmie płatność nie tylko gotówką, ale i kartą.
Jeśli interesuje Cię zakup kasoterminala na raty i masz pytania - zadzwoń pod 22 602 22 23.