IPOS logo
Menu
NowościKASA WIRTUALNA dla OSP i KGW

Zmiana przepisów. Kasa wirtualna dla OSP i KGW.

18.09.2023-3 min.

Nowe Rozporządzenie Ministra Finansów uwalnia kasy wirtualne dla OSP i KGW

Kasy wirtualne dla OSP i KGW zatwierdzone przez Ministerstwo Finansów.

Minister Finansów podpisał Rozporządzenie, które otwiera nowe możliwości dla Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Kół Gospodyń Wiejskich w zakresie stosowania wirtualnych kas fiskalnych. To zmiana, która umożliwia organizacjom sprawniejsze zarządzanie swoją działalnością oraz pełną zgodność z przepisami podatkowymi, a jednocześnie nie obliguje tych jednostek do nabywania kas fiskalnych.

Rozporządzenie, datowane na 23 sierpnia 2023 roku, dotyczy przede wszystkim sprzedaży usług i towarów prowadzonych przez Ochotnicze Straże Pożarne (OSP) i Koła Gospodyń Wiejskich (KGW), które często stają się gospodarzami wesel, chrzcin, urodzin i innych imprez okolicznościowych oraz organizują różnego rodzaju wydarzenia plenerowe, takie jak festyny. Warto przypomnieć, że do tej pory kasy wirtualne były zarezerwowane głównie dla branż gastronomicznych, zakwaterowania (HoReCa) czy transportu. Dzięki nowym regulacjom OSP i KGW mogą korzystać z wirtualnych kas fiskalnych, co znacząco ułatwi im prowadzenie działalności gospodarczej i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Co to jest kasa wirtualna?

Kasy  wirtualne w ustawodawstwie określone zostały jako “kasy rejestrujące mające postać oprogramowania”.  Stosownie do art. 111b ust. 1 ustawy o VAT ewidencja sprzedaży w odniesieniu do niektórych grup podatników lub rodzajów czynności może być prowadzona przy użyciu kas rejestrujących mających postać oprogramowania.

Kasa wirtualna stanowi alternatywę dla przestarzałych kas rejestrujących (znanymi jako kasy fiskalne), a ich stosowanie ma doprowadzić do zmniejszenia kosztów i oszczędności czasu wywiązywania się podatników z obowiązku ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących oraz usprawnienia procesu rejestracji i kontroli sprzedaży detalicznej w czasie rzeczywistym.

Kasa wirtualna to oprogramowanie, które może być zainstalowane na terminalu płatniczym. Jest to zdecydowanie tańsza i wygodniejsza opcja, która poza spełnieniem obowiązku fiskalizacji pozwoli na akceptację nie tylko płatności gotówkowych ale i bezgotówkowych. Takie rozwiązania nazywane są kasoterminalami, których twórcą na rynku polskim jest firma iPOS. 

Jeśli jesteście zainteresowani wirtualną kasą fiskalną nasza firma podjęła współpracę z polską firmą iPOS, która jest producentem kasy wirtualnej iPOS pocket.

Co to jest iPOS pocket?

iPOS pocket to wirtualna kasa fiskalna na terminalu płatniczym, która potocznie nazywana jest “kasoterminalem”, gdyż skupia w sobie szereg funkcjonalności. Jest to rozwiązanie kompaktowe i mobilne, dzięki czemu znajdzie zastosowanie także przy okazji różnych imprez i wydarzeń plenerowych. iPOS pocket ma atrakcyjne metody finansowania. Można go wynająć już za niewielką miesięczną opłatą, w kwocie 99 złotych. 

Zobacz argumenty, które przemawiają za rekomendacją iPOS pocket dla jednostek OSP i KGW:

 • urządzenie mobilne (wbudowana bateria)
 • niewielkie wymiary
 • wygodny interfejs sprzedaży na ekranie dotykowym i klawiaturze terminala 
 • przyjmuje płatności kartą i gotówką
 • wbudowana łączność GSM w cenie
 • dostęp do analityki sprzedaży poprzez iPOS web (kasa wysyła dane o sprzedaży i raporty do portalu, do którego można się zalogować z dowolnego urządzenia z internetem. Pozwala to na lepsze i szybsze rozliczanie sprzedaży)
 • Atrakcyjne możliwości zakupu:
  • zakup urządzenia na własność w cenie 999 zł netto (z Programem Polska Bezgotówkowa) i 49 zł netto miesięcznie za system z możliwością zawieszenia opłaty miesięcznej kiedy nie korzysta się z systemu

iPOS pocket to niezbędne narzędzie do przyjmowania i fiskalizacji płatności. Idealnie sprawdzi się podczas imprez plenerowych takich jak pikniki, koncerty, wiece wyborcze, a także imprezy okolicznościowe np. w popularnych remizach strażackich. Kasoterminal przyjmie dowolną formę zapłaty (kartą, zbliżeniowo, gotówką), wydrukuje paragon fiskalny, przed rachunek lub fakturę VAT.

Nowe przepisy i możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań, takich jak iPOS pocket, to ogromne ułatwienie dla ośrodków OSP i KGW. Dzięki temu mogą one sprawniej zarządzać swoją działalnością, a jednocześnie dbać o pełną zgodność z przepisami podatkowymi. To ważny krok w kierunku ułatwienia pracy dla tych lokalnych społeczności. Kasy wirtualne iPOS mogą okazać się wsparciem dla Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Kół Gospodyń Wiejskich, pomagając im w realizacji celów.

 

Podziel się
Adres siedziby

iPOS Spółka Akcyjna

ul. Klimczaka 1

02 - 797 Warszawa

NIP: 1182096330

  Zobacz również
  • Aktualności
  • Branże
  • Dofinansowanie
  • O nas
  • Akcesoria
  KONTAKT DLA KLIENTÓW
  POMOC TECHNICZNA I SERWIS GŁÓWNY
  Równoległa 4a 02-235 Warszawa biurowiec Bolero, 4p.

  pomoc@ipos.pl

  22 307 37 47

  OFERTA DLA SIECI I FRANCZYZ

  Maciej Hełmecki

  Dyrektor ds. Kluczowych Klientów

  maciej.helmecki@ipos.pl

  608 291 464

   KONTAKT DLA DEALERÓW I SIECI DYSTRYBUCJI
   Mazowieckie, Śląskie, Kujawsko-pomorskie, Lubelskie

   Maciej Hełmecki

   maciej.helmecki@ipos.pl

   608 291 464

    Podlaskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie, Małopolski, Warmińsko-Mazurskie, Pomorskie

    Grzegorz Perłowski

    grzegorz.perlowski@ipos.pl

    502 474 876

     Dolnośląskie, Łódzkie, Lubuskie, Opolskie, Wielkopolskie, Zachodnio-pomorskie

     Grzegorz Kulikowski

     grzegorz.kulikowski@ipos.pl

     881 322 279

      IPOS logo

      Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką Prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.