IPOS logo
Menu
Nowości

Akcja terminalizacja

07.10.2019-4 min.

Koszty utrzymania terminala płatniczego stanowiły dla Ciebie barierę, dlatego nigdy go nie miałeś? Teraz możesz akceptować płatności kartą za darmo. Planujesz kupić swoją pierwszą kasę fiskalną lub niebawem kończy się ważność starego urządzenia? Skorzystasz podwójnie – kasoterminal kupisz taniej o wartość terminala płatniczego i przez rok nie zapłacisz prowizji za transakcje kartami. Jak to możliwe?

Ruszył Program Fundacji Polska Bezgotówkowa

Fundacja Polska Bezgotówkowa uruchomiła Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego. W ramach akcji przedsiębiorcy nie poniosą żadnych kosztów utrzymania terminala płatniczego. Fundacja dofinansuje zakup lub roczną dzierżawę terminali. Co więcej przez 12 miesięcy pokrywane będą także koszty prowizji za transakcje (limit do 100 tys. zł obrotu).  Celem projektu jest terminalizacja, czyli rozwój sieci akceptacji płatności bezgotówkowych. 

Sprawdź, czy się kwalifikujesz

Z dofinansowania mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy nie akceptowali dotychczas płatności kartami lub nie robili tego przez ostatnich 12 miesięcy. Nie załapią się natomiast prowadzący działalność pod szyldem sieci lub franczyzy, posiadającej więcej niż 5 punktów handlowych. Program nie zakłada wsparcia dla instytucji administracji publicznej, a także właścicieli maszyn vendingowych. 

Kup urządzenie fiskalne, terminal otrzymasz bezpłatnie

Na terminalizacji podwójnie zyskają przedsiębiorcy zobligowani do posiadania kas, którzy zdecydują się na zakup kasoterminali iPOS duet. Kasoterminal to dwa w jednym: urządzenie fiskalne (drukarka fiskalna) i terminal płatniczy, który służy także do rejestracji sprzedaży. W ramach Programu urządzenia iPOS duet można nabyć taniej o wartość terminala. Regularna cena kasoterminali to 1699 zł. Jednak dzięki terminalizacji przedsiębiorca zapłaci 1279 zł za drukarkę fiskalną, a terminal otrzyma bezpłatnie w ramach dofinansowania. Przez rok nie poniesie także opłat za transakcje kartowe, czyli będzie korzystał z terminala zupełnie za darmo. 

Dlaczego kasoterminal najbardziej się opłaca?

Kasoterminal z dofinansowaniem jest najlepszym rozwiązaniem dla właścicieli biznesów, którzy muszą używać kas fiskalnych. Przedsiębiorcy, którzy w ramach programu, zdecydują się na wydzierżawienie terminali, po roku zapłacą nie tylko prowizje za transakcje kartowe, ale również koszty dzierżawy. Natomiast użytkownicy kasoterminali otrzymują terminale płatnicze na własność, zatem już nigdy nie będą musieli martwić się opłatą z tytułu dzierżawy. Jedynym kosztem jaki poniosą po upływie 12 miesięcy, będą prowizje za transakcje kartowe, które wyniosą 0,57% Visa i 0,77% Mastercard, bez dopłat i ukrytych kosztów.

Więcej niż terminal płatniczy 

Właściciele kasoterminali zyskują coś więcej niż terminal płatniczy. Otrzymują nowoczesne urządzenie fiskalne, wyposażone w funkcje, których próżno szukać w kasach fiskalnych. Kasoterminale działają on-line, dzięki czemu zarządzanie urządzeniem i biznesem na odległość staje się możliwe. Każdy użytkownik otrzymuje dostęp do platformy iPOS web, dostarczającej m.in. danych o wynikach sprzedażowych. Do iPOS web można zalogować się dowolnego urządzenia z dostępem do sieci, co daje pełną kontrolę nad biznesem w każdym miejscu i o każdej porze. To najtańszy system tego typu na rynku. Dostępny jest za 19 lub za 59 zł/miesięcznie. 

Stanowisko kasowe wyposażone w kasoterminal jest kompletne – do prowadzenia sprzedaży i przyjmowania płatności nie potrzeba już żadnego dodatkowego sprzętu. Dofinansowanie pozwala kupić urządzenie za 1279 zł, czyli za cenę najtańszej kasy fiskalnej, która w przeciwieństwie do kasoterminali, na każdym kroku stawia użytkownikowi ograniczenia. 

Czy da się jeszcze taniej? 

Na zakup pierwszej kasy rejestrującej przysługuje odliczenie w wysokości 700 zł z Urzędu Skarbowego. To zapewne ucieszy nowych przedsiębiorców, którzy dzięki terminalizacji i zwrotowi z US będą mogli nabyć kasoterminal nawet za 579 zł netto. Bariera ceny została zniesiona do maksimum. Podsumujmy: najniższa cena za nowoczesne urządzenie fiskalne, terminal płatniczy bez dzierżawy oraz rok bez prowizji za transakcje. 

Chcesz dowiedzieć więcej? Zajrzyj tutaj.

Podziel się
Adres

iPOS SA
Aleje Jerozolimskie 162A,
02-342 Warszawa

Masz pytania dot. oferty?
Zadzwoń: 22 602 22 23

IPOS logo
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.